Profil CzechToll
Zajímavosti o CzechToll
Společnost CzechToll je stoprocentně vlastněna skupinou PPF. Naplňuje její strategické plány v oblasti investic do telekomunikační infrastruktury.
CzechToll společně se slovenskou společností SkyToll navrhl, vybudoval a provozuje systému elektronického mýtného v České republice založený na moderní satelitní technologii.
Díky modernímu řešení ušetří jen na provozu mýtného systému od roku 2020 Česká republika každoročně několik set milionů korun.
Satelitní technologie umožní flexibilní řízení mýtného systému i dopravy na českých silnicích. Lepší plánování investic do dopravní infrastruktury znamená vyšší plynulost i bezpečnost provozu.

Díky partnerství společností CzechToll a SkyToll získala Česká republika jeden z nejmodernějších systémů elektronického mýtného na světě. Satelitní systém elektronického mýtného od CzechToll a Skytoll je vysoce flexibilní a rychle implementovatelný. Náklady na jeho vybudování jsou pro stát významně nižší, než v případě mikrovlnné technologie využívající mýtné brány. Satelitní mýtný systém dává státu možnost pružně měnit rozsah zpoplatněných silnic a stanovovat jednoduše různé sazby mýtného pro různé kategorie silnic. Data ze systému lze navíc snadno využít pro další nadstavbové aplikace, například pro řízení intenzity dopravy či efektivní plánování údržby a investic do dopravní infrastruktury.

Stoprocentním vlastníkem společnosti CzechToll je skupina PPF.

PPF je mezinárodní investiční skupina s pevnými kořeny v České republice. Skupina podniká ve 24 zemích na 3 kontinentech. Společnosti patřící do skupiny PPF jsou zastoupeny v různých oborech od finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství.

Skupina PPF, zastoupena svými dceřinými společnostmi, patří mezi TOP 10 plátců daní v ČR.

Skupina vlastní aktiva ve výši více než 47 miliard eur (k 30. 6. 2019).

Více na www.ppf.eu

Výroční zpráva společnosti CzechToll za rok 2019

© 2020 CzechToll
Design by KRAFT digital