NOVINKY
TISKOVÁ ZPRÁVA      11. 04. 2018

Vyjádření společnosti CzechToll k vítězství v zadávacím řízení na provoz systému elektronického mýta v České republice

Společnost CzechToll ze skupiny PPF, spolu se společností SkyToll, která je provozovatelem slovenského mýtného systému, vítají rozhodnutí Ministerstva dopravy, které rozhodlo o vítězi tendru na provozovatele nového mýtného systému v České republice. Konsorcium obou společností je po vyřešení námitek, které u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže vznesl dosavadní provozovatel společnost Kapsch, připraveno k okamžitému podpisu příslušných smluv tak, aby nový systém byl plně funkční k 1. lednu 2020.

Společnost CzechToll je v konsorciu strategickým partnerem a její účast je součástí širší strategie skupiny PPF v oblasti telekomunikační infrastruktury. Společnost SkyToll je dodavatelem technického řešení.

V rámci tendru Ministerstva dopravy konsorcium nabídlo nejmodernější satelitní technologie (GNSS) pro výběr mýtného. K určování polohy vozidel bude využitý systém identifikace GPS s možností rozšíření o evropský systém GALILEO. Pro účely kontroly bude maximálně využita mikrovlnná technologie DSRC na kontrolních branách. Celkové náklady na provoz nového mýtného systému společností CzechToll jsou o 2,7 miliardy korun nižší, než druhá nejlepší nabídka, kterou obdrželo Ministerstvo dopravy od společnosti Kapsch.

Další podrobnosti o nabídce konsorcia společností CzechToll a SkyToll budou zveřejněny v příštích dnech.

© 2024 CzechToll
Design by KRAFT digital