NOVINKY
TISKOVÁ ZPRÁVA      31. 05. 2021

Aktualita: Slovinsko využije špičkové řešení ověřené v ČR a na Slovensku: SkyToll podepsal smlouvu na vybudování a provoz systému elektronické dálniční známky ve Slovinsku

Slovinská dálniční společnost DARS a společnost SkyToll podepsaly 27. května smlouvu na vybudování a provoz systému elektronické dálniční známky. Podpisem smlouvy se definitivně završilo výběrové řízení, ve kterém o vítězství SkyToll rozhodl DARS 29. ledna tohoto roku, a jehož správnost následně potvrdila i slovinská Státní kontrolní komise (DKOM) 10. května. SkyToll zvítězil s nabídkou v hodnotě 15,7 mil. EUR (bez DPH) za výstavbu systému pro úhradu elektronických dálničních známek a jeho pětiletou technologickou podporu.

Díky technologii, která je ověřená na Slovensku i v České republice, získá Slovinsko technologicky moderní a cenově výhodný systém pro úhradu a kontrolu elektronických dálničních známek. Po ČR je Slovinsko další zemí, ve které se při výběru nového systému zpoplatnění silniční sítě rozhodli pro řešení se špičkovými parametry, které na Slovensku zvyšuje komfort motoristům při úhradě dálničních známek již několik let.

Úspěch SkyToll ve Slovinsku dokládá, že elektronický systém pro úhradu mýta, jehož technické řešení je mimo jiné použito v ČR jako součást Systému elektronického mýtného pro vozidla nad 3,5 tuny, patří mezi světovou špičku.

Nový systém elektronických dálničních známek bude pro Slovinsko znamenat ekonomicky efektivnější řešení, které zároveň přinese větší uživatelský komfort pro uživatele slovinských silnic a dálnic.

© 2024 CzechToll
Design by KRAFT digital